PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856136}
6,2 17 957
ocen
6,2 10 1 17957
6,3 34
oceny krytyków
Spencer
powrót do forum filmu Spencer

Mowa o tym z Kristen w sukni dominującej w kadrze. Dlaczego, och dlaczego nie robią takich plakatów częściej? Minimalistycznych, intrygujących, cieszących oko. Wszędzie feeria barw, które atakują oczy, najlepiej wstawić na plakat wszystkich bohaterów nie ważne jaką rolę odegrali w filmie, nawalić te twarze jedną na drugą jakby z siebie wyrastały, oczywiście oczojebny kolor czcionki i denne hasło, które nijak nie ma się do fabuły. Gusta są wiadomo różne i wielu osobom taka estetyka wciąż odpowiada, ale ogromny zachwyt nad tym właśnie plakatem delikatnie wskazuje kierunek, w którym twórcy mogliby zmierzać. Nie trzeba plakatem przedstawiać połowy fabuły i obsady, wkładać tego odbiorcom łopaty do głowy. Niech ten plakat będzie przykładem, że mniej znaczy lepiej, a odkrywając mniej intrygujemy bardziej.

ocenił(a) film na 8
moniek_sz

Szkoda, że nie jest to główny plakat, świetny jest!

ocenił(a) film na 8
moniek_sz

Poza tym, że większość wypowiedzi dotyczy innych plakatów, to tak, zgadzam się, fajny plakat.

moniek_sz

świetny jest!

moniek_sz

Świetny plakat. W sieci znalazłem też zabawne podobieństwo plakatu do upadku Jennifer Lawrence podczas gali Oscarów. Czyżby jakieś proroctwo i Kristen Stewart będzie miała okazję wejść po tych schodach.

moniek_sz

Właśnie od razu zwróciłem uwagę na plakat. Jest jedwabisty!

moniek_sz

Bo Spencer jest kameralnym, artystycznym kinem, który nie jest nastawiony na ściągnięcie masowego widza. Brzydkie plakaty z masą twarzy i ostrych kolorów to domena blockbusterów - one nie mają być ładne, tylko reklamować film, łatwo dawać informacje widzowi kto tam gra, co tam się dzieje i gdzie. Np: plakat Venoma 2 ma twarz Toma Hardy'ego i Woody'ego Harelsona, więc oni tam grają, ale też są twarze symbiontów więc są tam jakieś potwory, więc może coś z pograniczu horroru, ale na środku plakatu jest też wybuch, więc to film akcji. Dotyczy to nawet Diuny - chociaż film ma artystyczne aspiracje, to powstał za grube pieniądze, więc musi też sporo zarobić, czyli reklamujemy go podobnie jak Venoma - dajmy masę twarzy na plakacie, bo mamy gwiazdorską obsadę, niech każdy to zauważy i może zachęce wybrać się do kina. Kolory w porównaniu cena filmu również są bardziej jaskrawe. Wszystkie plakaty filmów Marvela, Szybkich i Wściekłych, czy Gwiezdnych Wojen tak wyglądają, a to najlepiej zarabiającego filmy ostatnich lat. Niestety, ale takie plakaty bardziej przyciągają widzów, widać to po zarobkach.

ocenił(a) film na 8
moniek_sz

Ten plakat z Dianą w białej sukni jest przepiękny, bo nie dość, że jest przyjemny wizualnie, to jeszcze intryguje i prowokuje pytania - dlaczego młoda kobieta w pięknej sukni kuli się i wygląda jakby płakała, i do tego ten kontrast ciemnego tła i koloru sukni... Obecny polski plakat nie jest brzydki, też jest miły dla oka, ale niestety nie wyróżnia się i nie zapada w pamięć tak jak ten pierwszy, i żałuję, że właśnie tego z białą suknią nie wybrano na główny do dystrybucji.

ocenił(a) film na 7
moniek_sz

Najgorzej, gdy obejrzysz już film, i zdasz sobie sprawę, w którym momencie pojawia się ten kadr

ocenił(a) film na 9
moniek_sz

Nie wiem czy wiesz ale dawniej było coś takiego jak szkoła plakatu. Plakaty do filmów z lat 60,70,80-tych to działa sztuki z których można by zrobić wystawę. Współczesne plakaty to jakies popłuczyny

moniek_sz

przyznam, że ten plakat, o którym piszesz, skłonił mnie w ogóle do zainteresowania się tym filmem. Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że to plakat pod festiwale, stąd bardziej artystyczny, niedosłowny wyraz. Lecz główny kinowy plakat również jest niczego sobie, dobrze nakreśla styl filmu jak i charakter roli tytułowej postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones