PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=308723}
7,3 588
ocen
7,3 10 1 588
Porwanie w Tiutiurlistanie
powrót do forum filmu Porwanie w Tiutiurlistanie

Mam do tej bajki wielki sentyment i miło ją wspominam. W dzieciństwie miałem ją na kasecie VHS ale niestety uległa zniszczeniu i dopiero teraz udało mi się ją ściągnąć z netu i po prawie 20 latach obejrzeć jeszcze raz. Jak już moi poprzednicy wspomnieli ta bajka porusza parę ważnych kwestii, stąd też może wydać się niezrozumiała dla mniejszych dzieci. Dziwie się trochę że mimo że bajka ta ma wysoką ocenę na filmwebie to cieszy się jednak małą popularnością. Widocznie dzisiejsza młodzież i dzieci ogląda tylko współczesne bajki które robią pranie mózgów. Wystarczy na parę minut włączyć pierwszy lepszy kanał z bajkami i od razu można stwierdzić jaki jest poziom tych bajek, a potem się dziwimy że młodzież jest agresywna i przenosi te rzeczy do świata rzeczywistego.

ocenił(a) film na 10
slawek_1980

skąd można pobrać ten film??? Proszę o odpowiedź:)

ocenił(a) film na 9
kokoszka21

Ja pobrałem ze strony chomikuj ale obecnie ta strona od paru dni mi się nie otwiera. Nie wiem czy to przejściowe problemy czy może po prostu działalność strony została zawieszona.

ocenił(a) film na 10
slawek_1980

Ta bajka zawsze będzie mi przypominać dzieciństwo. Na szczęście mam ją na kasecie.

ocenił(a) film na 10
slawek_1980

Zgadzam się. Bajka bardzo ciekawa, obejrzałem dzisiaj i wydaje mi się, że po raz pierwszy (choć może kiedyś oglądałem i już nie pamiętam. Wiem, że na pewno czytałem książkę albo jakiś jej fragment). Wciągająca fabuła, melodyjne piosenki i ciekawie narysowane postacie. Ocena byłaby znacznie niższa, gdyby była to bajka amerykańska (tam mają lepszą technikę rysunku, z racji większego budżetu). Z uwagi na polskość produkcji, oceniam wysoko. Mogę mieć jedynie zastrzeżenia co do samego zakończenia - powinni trochę więcej rozjaśnić co do losu Cygana Nagniotka (samo "zginął marnie" to trochę za mało). Poza tym niektóre piosenki były śpiewane nieco niewyraźnie i część słów nie dało się zrozumieć - ale może to wina kiepskiej wersji z Kino Polska.

ocenił(a) film na 10
underground73

Dodam jeszcze tylko, że warto przeczytać książkę. Jest trochę więcej ciekawych szczegółów, także odnośnie Cygana Nagniotka, jego córki Drumli i paru innych postaci. Dodatkowo samo zakończenie potrafi wycisnąć łzy z oczu.

ocenił(a) film na 8
slawek_1980

Tak jest! Pierwsza bajka/film na VHS jaki dostałem w prezencie :D
Warto obejrzeć!

ocenił(a) film na 10
lotus_85

U mnie dokładnie tak samo. Jak rodzice kupili video, to była pierwsza moja kaseta VHS. Super historia. Mega uwrażliwiająca, poruszająca wiele ważnych kwestii. Na pewno pokażę mojemu dziecku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones